Stosujesz rygorystyczne diety, dużo ćwiczysz, a Twoje uda nie poddają się zupełnie redukcji? Z innych części ciała bardzo szybko chudniesz, a Twoje nogi wglądają jakby nie pasowały do reszty? A może masz szerokie biodra albo łydki? Próbowałaś już wszystkiego i nic nie daje rezultatów?

To może być LIPODEMIA, inaczej obrzęk tłuszczowy, tkanka dotknięta tym obrzękiem jest zmieniona i bardzo ciężko poddać ją redukcji. Najczęściej zmieniona tkanka jest na nogach, biodrach, ale czasem zdarza się także na rękach. Pomimo bardzo restrykcyjnych diet, a nawet głodówek, dana część naszego ciała nie chudnie nie zmniejsza się w obwodach.

Lipodemia to choroba mało znana w Polsce i niestety, w związku z tym niewielu lekarzy potrafi dobrze zdiagnozować tą chorobę we wczesnym stadium.

Co możesz zrobić by nie dopuścić do rozwoju choroby?

  • Po pierwsze kompresja, ważne by stosować kompresję czy to w postaci bandaży czy specjalnej odzieży uciskowej.
  • Po drugie drenaż, drenaż limfatyczny zmniejsza obrzęk i wspomaga układ limfatyczny, który jest w tej chorobie również obciążony. Nogi po drenażu są mniej spuchnięte, wyglądają lepiej, zmniejszają się dolegliwości bólowe.
  • Po trzecie odpowiednia dieta i ćwiczenia, ruch poprawia pracę układu limfatycznego.

Masz problem z tkanką tłuszczową? Opornie schodzi i Twoje sposoby na nią nie działają?

Zapraszamy na konsultację do naszego salonu, gdzie ekspertki od zabiegów na ciało zdiagnozują przyczynę i zalecą odpowiednią terapię zabiegową.

Może to właśnie LIPODEMIA!