Cellulit to problem, z którym zmaga się większość z nas. Według badań cellulit dotyka nawet 90%  kobiet. Jest to defekt estetyczny, który sprawia, że czujemy dyskomfort przy pójściu na basen, plażę czy nawet założeniu krótkich spodenek w lato.

Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów pozwalających się nam go pozbyć, ale jakie są dla nas najlepsze?

Otóż niestety nie ma złotego środka, u Pani Patrycji świetnie może się sprawdzić żelazko antycellulitowe, a u Pani Kamili endermologia LPG.

Musimy zacząć od znalezienia przyczyny występowania cellulitu. Cellulit może mieć postać wodną, tłuszczową i mieszaną. Po krótkiej rozmowie możemy sklasyfikować z jakim rodzajem i stopniem cellulitu mamy do czynienia.

Jeśli mamy cellulit tłuszczowy ważne by zająć się zgubieniem tkanki tłuszczowej, a po jej redukcji cellulit również nam zniknie. Przy cellulicie wodnym ważna jest dieta i odpowiednie nawadnianie organizmu, często jest też on związany z terapiami hormonalnymi. Przy cellulicie mieszanym musimy skupić się na obydwu wspomnianych wcześniej przyczynach.

To jaki zabieg będzie najskuteczniejszy w pozbyciu się „pomarańczowej skórki”?

W salonie Babiniec Studio Urody prowadzimy wstępną konsultacje i dobieramy zabieg, a nawet łączymy różne zabiegi indywidualnie.

Ale co doradzamy najczęściej?

Najczęściej doradzamy serię zabiegów żelazkiem antycellulitowym, który świetnie się sprawdza z problemem cellulitu wodnego i mieszanego. Uda, pośladki i ramiona to najczęstsze miejsca wykonywane właśnie tym żelazkiem dającym niesamowite efekty.

Polecamy także oryginalną Endermologia LPG idealną na problem gromadzenia się cellulitu na udach i pośladkach, często związanym z przerostem tkanki tłuszczowej.  

Bandaże Arosha razem z presoterapią zalecamy dla osób z problemami krążenia, które również są związane z powstawaniem cellulitu. Dla osób borykających się z naczynkami jest to w pełni bezpieczny i skuteczny zabieg.

Na sam koniec bestseler marki Arosha czyli szczotka do suchego peelingu, znana również jako brushing. Na delikatny, dopiero powstający cellulit i jako terapia domowa. Krótki pięciominutowy masaż świetnie podtrzymuje uzyskane efekty, ale także zapobiega nawrotowi cellulitu, bo niestety musimy pamiętać o tym, że on będzie wracał.

W walce z cellulitem ważna jest systematyczność i to aby udać się jak najszybciej do specjalisty, bo im mniejszy cellulit tym szybciej uda nam się go zwalczyć. Dlatego nie czekaj aż problem się pogłębi!