Często słyszymy od Was, że borykacie się z problemem “ciężkich nóg”, czujecie się obrzęknięte i spuchnięte.

Lato, upały, które nam towarzyszą w tym roku powodują, że problem obrzęków nóg się nasila i może co raz bardziej dokuczać w codziennym życiu. Dotyczy to osób siedzących w pracy za biurkiem jak i będącym w ciągłym ruchu. Jeśli wieczorem nie możesz założyć butów, obcisłych spodni i czujesz się “ciężko” to zdecydowanie powinnaś przeczytać ten blog.

Czy wiecie, że zatrzymywanie wody jest jednym z częstszych odczuwalnych przez kobiety skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej? Ma to związek z  estrogenem, który stymuluje wydzielanie aldosteronu, powodując zmniejszenie wydalanie sodu z organizmu. Niestety w związku z tym cykliczne zatrzymywanie wody może wynosić od 1 do 2 kg. Dlatego też często się zdarzają Wam wahania masy ciała.

Do powstawania obrzęków i nadmiernego zastoju wody może przyczyniać się zbyt duże stężenie estrogenu w stosunku do progesteronu w okresie poprzedzającym menstruację. Na zatrzymywanie wody w organizmie ma też wpływ spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Pamiętaj, że jeśli nie wypijamy odpowiedniej ilości wody to doprowadzamy do jej większego zatrzymania. Według badań kobiety powinny wypijać około 2-3l wody dziennie.

Co zrobić aby poczuć się lżej i smuklej?

Pierwsza zasada to picie odpowiedniej ilości wody. Nie wiesz ile powinnaś pić? W naszym gabinecie posiadamy wagę z analizą składu ciała, dzięki której możemy sprawdzić nawodnienie organizmu.

Szczotkuj ciało na sucho, w kierunku serca, ale pamiętaj że szczotka musi być z naturalnego włosia. Polecamy szczotkę Arosha, sprawdzoną, włosie szczotki wykonane jest z włókien roślinnych zwanych “Tampico”, pozyskiwanych z „Agave Lechuguilla”, soczystej rośliny występującej na obszarach pustynnych w północnej części Meksyku

Po trzecie Bandaże Arosha połączone z drenażem limfatycznym. Presoterapia w połączeniu z owijaniem powoduje natychmiastowy efekt lekkich nóg, tuż po zabiegu ubywa nam kilka centymetrów w obwodach.

I uwielbiana przez nasze klientki ENDERMOLOGIA LPG® polegająca na masażu mechanicznym, który również dzięki wykonanemu drenażu limfatycznemu niweluje opuchnięcia i obrzęki wodne, razem z wodnym cellulitem!

To który z tych zabiegów będzie idealny dla Mnie?

W naszym salonie specjalistki Kasia i Agnieszka pomogą dobrać odpowiedni zabieg do Twoich potrzeb. W zależności od problemu dobieramy odpowiednie rozwiązania.